Úpravy (přestavby) motorů

Úpravy (přestavby, konverze) motorů na pohon čistým rostlinným olejem nebo jeho mix s motorovou naftou:

Nabízíme provedení úpravy motoru Vaší dodávky, osobního vozu, nákladního vozidla, tahače, elektrocentrály, lodi, kogenerační jednotky, lokomotivy, ponorky apod. dvounádržovým palivovým systémem s předehřevem. Naše know-how zahrnuje zkušenosti a znalosti v oboru již od roku 2005.

 

Solenoidové ventily

Dvounádržový systém s předehřevem slouží k pohonu dieselova motoru čistým rostlinným olejem či mixem rostlinného oleje s motorovou naftou, kdy si sami zvolíte jak výrazně chcete šetřit. Pohon na motorovou naftu je nadále plně zachován.

Úprava zahrnuje kompletní instalaci s ovládací elektronikou, obsluha pouze určí kdy se má motor "propláchnout" naftou v případě předpokládaného studeného startu motoru. 

Doba zástavby je závislá na modelu a typu motoru a dohodnutém rozsahu úprav - průměrně 8-12 hodin, maximálně však dva dny.

Dále nabízíme provedení ohřevu celé palivové soustavy. Toto řešení umožňuje použití rostlinného oleje pro pohon motoru i v mrazivém zimním období. Dále umožňuje použití ztuženého rostlinného oleje s vyšším bodem tání. Toto palivo je stejně účinné a zpravidla levnější než tzv. "měkké" oleje. Více zde a například zde.

Ceny:

Cena úpravy osobních vozidel, dodávek a motorů s průměrnou spotřebou do 20 litrů /100 km/1hod je již od 17.000,-Kč bez DPH včetně práce. Detaily úpravy a jejich náročnost řešíme individuálně.

Cena úpravy nákladních vozidel, stavebních strojů a motorů s průměrnou spotřebou nad 20 litrů /100 km/1hod je již od 20.000,-Kč bez DPH. Detaily úpravy a jejich náročnost řešíme individuálně.

Cena instalace ohřevu palivové soustavy je vždy individuální. Časově je stejně náročná jako samotná konverze. Pro představu o používaných komponentách a materiálech se informujte telefonicky nebo emailem.

Tipy:

  • Použití rostlinného oleje jako paliva vyžaduje určitou změnu návyků obsluhy motoru. Ovládání a pochopení systému je velmi jednoduché a vyžaduje pouze správné pochopení instruktáže.
  • Pro firemní zákazníky je k dispozici technické řešení k zajištění dlouhodobé a efektivní práce stroje, zahrnující exportovatelná data o činnosti a stavu stroje.
  • Použití "ztuženého" rostlinného oleje jako paliva je cestou k dalším úsporám. Tento rostlinný olej má stejné kvality, jen je potřeba adekvátně upraveného systému.
Script logo